Hisarcık'ta 26 Şükür Kurbanı Kesildi

Demokrasi nöbetinin devam ettiği Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 26 küçükbaş hayvan Şükür Kurbanı olarak kesildi.
Bu haber 2016-07-27 22:29:33 eklenmiştirDemokrasi nöbetinin devam ettiği Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 26 küçükbaş hayvan Şükür Kurbanı olarak kesildi.

Cumhuriyet Meydanında Belediye tarafından organize edilen Şükür Kurbanı organizasyonunda hayırsever kişi ve kuruluşların bağışladığı 26 küçükbaş hayvan kesildi.

Şükür Kurbanı kesimi öncesi konuşan Hisarcık Müftüsü Mustafa Arda, ülkemizin darbe girişimiyle büyük bir badire atlattığına vurgu yaparak,"Cenab-ı Allah Müslümanları ve Türk Milletini korudu. Bizde bu amaçla Belediye Başkanlığımızın önderliğinde Cenab-ı Hakka Şükür mahiyetinde kurban kesiyoruz. Yapacağımız bu ibadeti Allah katında kabul eylesin, devletimizi, vatanımızı, milletimizi her türlü tehlikelerden, afetlerden, felaketlerden, belalardan muhafaza eylesin" dedi.

Tekbirlerle 26 küçükbaş hayvanın kesilmesinin ardından Emet Müftüsü İsmail Temur, tarafından dua yapıldı.

Daha sonra bir konuşma yapan Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Demokrasi Nöbetinin 12. gününde vatandaşların alanı doldurmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek,"Görünen bu kalabalık halkın demokrasiye sahip çıkmasının en belirgin göstergesidir. Bu birliktelik vatan hainlerine ders olsun. Demokrasi nöbetine Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunlar son bulur. Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz Şükür Kurbanı organizasyonuna katkılarından dolayı dava arkadaşlarıma, hayırsever kişi, kuruluş ve esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin" diye konuştu. Kesilen kurbanların ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağı öğrenildi.

Kurban kesiminin ardından din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okunup dualar edildi. Programda Belediye tarafından helva dağıtımı gerçekleştirildi.(

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : Hisarcık'ta 26 Şükür Kurbanı Kesildi fatih çalışkan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BELEDİYE haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları