MARDİN’DE ŞEHİT OLAN 3 POLİS’DEN 1’İ KÜTAHYALI

Mardin Şanlıurfa Karayolu üzerinde personelin naklini sağlandığı sırada polis aracına yapılan saldırıda şehit olan üç özel harekât polisinden biri Kütahyalı Ahmet Demir olarak açıklandı.
Bu haber 2016-07-25 21:02:59 eklenmiştirŞehit Ahmet Demir’in kendisi gibi Polis olan ve Bursa kadrosunda bulunan Mehmet Ali Demir, görevlendirme ile İstanbul’da bulunuyordu. Şehit Ahmet Demir’in babası da özel hakekât polisi olarak görev yapıyor. Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Tepecik köyünden olan Ahmet Demir’in cenaze töreninin Kütahya’da yapılacağı kaydediliyor.

Derik Viranşehir Karayolu üzerinde Denktaş ve Hayırlı Köyleri yakınlarında PKK Terör Örgütü Mensuplarınca önceden yola döşenen El Yapımı Patlayıcının polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatılması sonucu üç özel harekât polisi şehit oldu. Saldırıda şehit olan özel harekât polislerinin Ahmet Demir, Ramazan Akyürek ve Metin Malkav oldukları öğrenildi.

Bugün saat 13.20 sıralarında yüklü miktarda patlayıcı kullanılarak gerçekleştirilen saldırıda zırhlı polis aracı, saldırının şiddetiyle havalanıp yaklaşık 50 metrelik mesafede duran tarlaya düştü. Şehit olan polis memurları olay yerine intikal eden sağlık ekiplerince hastanelere kaldırılırken, patlamanın yaşandığı alanda büyük bir çukur oluştu. Uluslar arası taşımacılık güzergâhı da olan patlamanın yaşandığı Tarihi İpekyolu her iki taraftan da araç ulaşımına kapatıldı. Saldırganların yakalanması için çok sayıda asker ve polis zırhlı aracı alanda geniş bir arama tarama çalışması başlattı.

 

KAYNAK : YENİ KÜTAHYA GAZETESİ

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : MARDİN’DE ŞEHİT OLAN 3 POLİS’DEN 1’İ KÜTAHYALI
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları