Hisarcık Belediyesi Ve İhh’dan Halep’e Yardım Kampanyası

Suriye'nin Halep şehrinde yaşanan katliamlara dünyanın dikkatini çekmek ve bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak adına Hisarcık Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Hisarcık Temsilciliğince organize edilen "Sende elini uzat, Halep ölmesin" yardım kampanyası sonucu toplanan bir tır dolusu yardım malzemesi Halep'e ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
Bu haber 2016-12-14 10:27:30 eklenmiştirBelediye Hizmet Binası önünde düzenlenen törende bir konuşma yapan Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, belediye ve İHH Hisarcık Temsilciliğince ilçe genelinde başlattıkları Halep'e yardım kampanyasına desteklerinden dolayı hayırseverlere teşekkür etti.

Çalışkan, "İlçemizden bugün Suriye'li kardeşlerimize ikinci yardım tır'ını gönderiyoruz. Halep ve diğer şehirlerde kuşatma altında kalan silahsız insanlara karşı hain saldırılarına devam ediyor. Buradaki mazlum olan kardeşlerimizin bir nebzede yanında olabilmek ve onlarla bir dilim ekmeğimizi paylaşmak amacıyla başlattığımız kampanyamıza destek veren esnafımızdan, sivil toplum kuruluşlarından ve hayırsever halkımızdan Allah razı olsun" dedi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Hisarcık Temsilcisi Ali Var, yaptığı açıklamada, "Halep'te yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalamazdık. Halep şehrindeki savaş mağdurlarına destek amacıyla Hisarcık Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz "Sende elini uzat, Halep ölmesin" kampanyası çerçevesinde temin ettiğimiz gıda ve giyim malzemelerini Suriye'deki mazlum ve mustazaf kardeşlerimize gönderdik. Yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun" dedi.

Daha sonra yapılan duanın ardından Halep için toplanan yardım malzemelerinin yüklü olduğu tır Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gitmek için yola çıktı.

 

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : mustafa akçay belediye fatih çalışkan ihh
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BELEDİYE haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları