Yeni Köprü İhalesi Yapıldı

Karşıyaka ve Yeşilhisar mahallelerini birbirine bağlayan ve “Kanal Hisarcık” projesi kapsamında yıkılarak yerine yenisi yapılacak köprünün inşaat ihalesinin yapıldığı bildirildi.
Bu haber 2016-12-12 09:11:14 eklenmiştirİhale süreci tamamlanan yeni köprü için yüklenici firma ile sözleşme yapıldığı söyleyen Belediye Başkanı Fatih Çalışkan,” “Kanal Hisarcık” projesi çerçevesinde ilçemiz Karşıyaka ve Yeşilhisar Mahallelerini birbirine bağlayan yaklaşık 48 yıllık köprü yıkılarak yerine 15 metre genişliğinde, 31 metre uzunluğunda, gidiş ve geliş şeritlerinin yanı sıra her iki yanda yaya geçidi olan yeni iki köprü yapılacak. İhale süreci tamamlanan yeni köprü için yüklenici firma ile sözleşme yapılıp imzalar atılmıştır. Yeni yapılacak köprü Tavşanlı ilçesi Kuruçay Beldesi köprüsü ile birlikte 5,5 milyon liraya mal olacak ve iki köprünün yapımı 400 günde tamamlayacak. Köprü yapım çalışmalarına 2017 yılı bahar aylarında başlanacak. Köprü inşaatının ihale sürecinde emeği geçen, Ulaştırma Bakanlığımıza, Karayolları 14.Bölge Müdürlüğümüze, İl Başkanımıza ve Kütahya Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : mustafa akçay hisarcık belediyesi belediye fatih çalışkan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BELEDİYE haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları