37 Eski Bina Koruma Kapsamından Çıkarıldı

Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nce korunması gerekli kültür varlığı niteliği taşıdığı gerekçesiyle daha önce tescili yapılan 37 taşınmaz bina sahiplerinin itirazı üzerine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünce koruma kapsamından çıkarıldı.
Bu haber 2016-11-04 05:46:28 eklenmiştirEdinilen bilgiye göre, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünce korunması gerekli kültür varlığı niteliği taşıdığı gerekçesiyle daha önce tescili yapılan 76 binadan 37 bina sahibi Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne itirazda bulundu. İtirazları değerlendirmek amacıyla bir süre önce Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünce gönderilen iki uzmandan oluşan heyet tarafından tescilli binalarda yeniden inceleme başlatıldı. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu kültür varlığı niteliği taşıdığı gerekçesiyle tescili yapılan 37 bina koruma kapsamından çıkarıldı. İlçede halen korunması gerekli kültür varlığı niteliği taşıyan 39 bina bulunuyor.

 

 

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : mustafa akçay koruma kapsamındaki binalar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HİSARCIK haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları