Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

"Muhtarlar Günü" düzenlenen törenle kutlandı.
Bu haber 2016-10-20 12:43:52 eklenmiştirCumhuriyet Meydanında düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Alınören köyü Muhtarı İsmail Erkan ve Hisarcık Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Mehmet Işık Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Hisarcık Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı İsmail Zayıf, 19 Ekim 1829 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul nüfus sayımının vesilesi ile muhtarlık kurumunun tesisine giden yol açıldığına ve bu tarihi günden hareketle her yıl 19 Ekim gününün Muhtarlar günü olmasına karar verildiğini söyledi.

Zayıf," Muhtarlık müessesi yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden diğer bir yanıyla da devletimizin en küçük ve her noktadaki parçası olan bir kurumdur. Muhtarlarımız bulunduğu noktada devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir. Çağdaş kamu yönetimi unsurların yönetime katılımcılığı kolaylaştırmaktadır. Tüm köy ve mahalle muhtarlarımın 19 Ekim Muhtarlar gününüzü kutluyorum" dedi.

Köy ve mahalle muhtarlar daha sonra Hisarcık Kaymakamı Davut Bayraktar, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Garnizon Komutanı Hakan Özgül, İl Genel Meclisi Üyeleri, Emniyet Amiri Mehmet Akbulut ve daire müdürlerinin katılımıyla Hisarcık Esire Termal Turizm Merkezinde yemek verildi.

 

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : mustafa akçay muhtarlar günü ismail zayıf
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HİSARCIK haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları