Krom ve Kaolen Tesisi Faaliyete Geçti

Hisarcık ilçesinde barit cevheri üretimi gerçekleştiren madencilik firmasının krom ve kaolen tesislerini faaliyete geçirdiği bildirildi.
Bu haber 2016-09-26 12:01:20 eklenmiştirHisarcık ilçesinde barit cevheri üretimi gerçekleştiren madencilik firmasının krom ve kaolen tesislerini faaliyete geçirdiği bildirildi. Düzenli Madencilik AŞ Genel Müdürü Ercan Temel, fabrikalarında 2004 yılından beri ihracata yönelik barit üretimi yaptıklarını söyledi. Temel," 12 yıl önce atıl durumda olan tesisleri satın alarak gerekli bakım ve onarımı yaptıktan sonra tesisleri sürekli geliştirerek bugün birçok ülkeye barit ihraç eden bir fabrika haline getirdik. Bu çerçevede önümüzdeki ay İsrail'e 175 ton barit ihracatı gerçekleştireceğiz. Tesislerimizde yeni montajını yaptığımız son sistem çift titreşimli üç değirmen ile krom ve kaolen üretimine başladık. Deneme üretiminin ardından önümüzdeki günlerde yeni krom ve kaolen tesislerimizde çalıştırılmak üzere 15 işçi alımı planlıyoruz. Amacımız ilçede daha çok işsize iş imkanı, ayrıca yapacağımız ihracatla ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak. 12 yıldan beri bizlerin yanında olan ve desteğini esirgemeyen Hisarcık Kaymakamlığına ve Hisarcık Belediyesine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : mustafa akçay Krom ve Kaolen Tesisi Faaliyete Geçti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HİSARCIK haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları