Thk 4 Bin TL'lik Deri Topladı

Türk Hava Kurumu, (THK) Kütahya’nın Hisarcık Şubesinin Kurban Bayramında bağış yapılan toplam 480 küçük ve büyükbaş hayvan derisinden 4 bin TL gelir elde ettiği bildirildi.
Bu haber 2016-09-16 09:13:04 eklenmiştirTürk Hava Kurumu, (THK) Kütahya'nın Hisarcık Şubesinin Kurban Bayramında bağış yapılan toplam 480 küçük ve büyükbaş hayvan derisinden 4 bin TL gelir elde ettiği bildirildi. Bu yıl Kurban Bayramında toplam 480 küçük ve büyükbaş hayvan derisi topladıklarını belirten THK Hisarcık Şube Başkanı Mehmet Ali Uludoğan, Hisarcık ve köylerinden bağışlanan sığır, keçi ve koyun derilerinden 4 bin TL gelir elde ettiklerini söyledi. Deri toplama yetkisinin halen Türk Hava Kurumunun elinde olduğuna vurgu yapan Mehmet Ali Uludoğan, "Türk Hava Kurumu yasalarla kendisine verilen yetkiler çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Topladığımız kurban derilerinin tamamı Türk Hava Kurumu faaliyetleri için kullanılmaktadır. Bu yılki deri gelirimizin düşme nedeni deri fiyatlarının iki yıldan beri düşüş göstermesidir. Geçen yıl topladığımız 400 küçük ve büyükbaş hayvan derisinden 5 bin 100 TL gelir elde ederken, bu yıl topladığımız 480 küçük ve büyükbaş hayvan derisinden 4 bin TL gelir ettik" dedi.

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : türk hava kurumu hisarcık deri toplama mehmet ali uludoğan hisarcık mustafa akçay
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HİSARCIK haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları