Lisede

Hisarcık ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anadolu Lisesi’nde “tarımsal farkındalık” projesi kapsamında okul bahçesinde organik ürün yetiştiriliyor.
Bu haber 2016-08-12 22:31:54 eklenmiştirHisarcık ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anadolu Lisesi'nde "tarımsal farkındalık" projesi kapsamında okul bahçesinde organik ürün yetiştiriliyor. "Tarımsal farkındalık" projesi kapsamında okulun bahçesinde bulunan 50 metrekarelik boş alana 9. Sınıf öğrencilerinin Biyoloji Öğretmeni Ahmet Can nezaretinde ekimini yaptıkları organik domates, biber ve soğan hasadına başlandı. Proje hakkında bilgi veren Biyoloji Öğretmeni Ahmet Can,"9. Sınıflarla ders işleme esnasında çileğin ağaçta yetiştiğini zanneden, patatesin üstündeki yeşil yaprakları olduğunu bilmeyen, ömründe kürek kullanmamış ve hiç tarlaya girmemiş öğrenciler vardı. Bunun üzerine okul idaresiyle görüşüp okulun 50 metre karelik boş kısmında düzenleme yaparak ekilebilir bir alan oluşturduk. Daha sonra bu alanın zarar görmemesi için okul personelimizle birlikte etrafını tellerle çevirdik. Ardından dikimler ve sulama için liste oluşturup hiç tarlaya girmemiş öğrencileri seçip beraber domates, biber, soğan, kekik, çilek ve maydanozun dikimini gerçekleştirdik. Bu alana uzun yıllardan beri ekim yapılmadığı için gübre kullanmamamıza gerek kalmadı. Sadece sulayıp, çapa ve bakımını yaptık. Bu süreçte bazı bitkilerin kurumasına üzülen öğrencilerimiz de oldu. "Tarımsal farkındalık" projesi ile amacımız, öğrencilerimizin bitkiyi nasıl yetişeceğini öğrenmesine, onu tanımasına ve bir bitkinin bakım sorumluluğunu almasına imkan sağlamak. Şu anda öğrencilerimizle birlikte tamamen organik domates ve biber hasadına başladık. Projemize tel ve profil katkısında bulunan Halil Uyanık isimli esnafımıza ve bizlere her zaman destek olan Okul Müdürümüz Ali Osman Kılıç'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : Lisede
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları