“ALO! BUNLAR FETÖCÜ”

15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte daha ağırlık verilen FETÖ soruşturmaları için vatandaşlardan da çok yoğun ihbarlar yapılıyor. Devlet gelen her ihbarı titizlikle araştırırken gelen ihbarların büyük bir bölümünün de asılsız olduğu öğrenildi. Bazı ihbarlar ise soruşturmalara ışık tutuyor.
Bu haber 2016-08-11 23:16:04 eklenmiştirÖZEL HABER – Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin tespit edilebilmesi için devlet vatandaştan da destek istemiş, “bildiğiniz bir şey varsa mutlaka bize ihbar edin” demişti. Konu ile ilgili olarak bakanlıklara günlük gelen ihbarlar ayrı ayrı değerlendirmeye tabi tutuluyor. İhbar edilen tüm memurlar için açığa alma işlemi uygulanmıyor. Hakkında iddia olan memur önce yakın takip altına alınıyor. Darbe girişimine yönelik soruşturma ve operasyonlarda açığa alınan memurların tamamı ihraç edilmeyecek. Kamu kurumları, açığa aldığı memurlar hakkındaki idari soruşturmaları tamamladıktan sonra çıkan sonuca göre ihraçlara başlayacak. Hakkında ihbar yapılan memurlar “çok şüpheli”, “şüpheli” ve “az şüpheli” olarak sınıflandırılacak. İhbarın yanında sağlam delilleri olanlar soruşturma sonucuna göre memurluktan atılacak. “Az şüpheli” gruptaki memurlar bakanlık birimleri tarafından 3-4 yıl yakın takibe alınacak. Yapılan takipte ‘FETÖ’ ile bağlantısı tespit edilenler delilleriyle ihraç edilecek. Darbe girişiminin ardından kamuda Gülen cemaati üyesi şüphesi ya da tespitiyle açığa alınanların sayısı 70 bine ulaştı. En çok açığa alma yapan kurum 22 bin kişi ile Milli Eğitim Bakanlığı olarak göze çarpıyor. Bunu yaklaşık 9 bin ile Türk Silahlı Kuvvetleri, 8 bin ile Emniyet Genel Müdürlüğü, 6 bin kişiyle Sağlık Bakanlığı takip etti. Açığa alınan memurların soruşturma geçirmeden ihraç edileceği söylentileri sonrasında atılacak adım da netleşmeye başladı.


KAYNAK : 
http://yenikutahya.com/2016/08/11/alo-bunlar-fetocu/

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : “ALO! BUNLAR FETÖCÜ” fetö ihbar açığa alınanlar ne olacak açığa alınan herkes ihraç edilecek mi açığa alınan memurların durumları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları