Hisarcık İmam Hatip Ortaokulu Müstakil Hale Geldi

Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde bulunan İmam Hatip Ortaokulunun “Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu” adıyla müstakil hale getirildiği bildirildi.
Bu haber 2016-08-09 12:29:23 eklenmiştirAnadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde bulunan İmam Hatip Ortaokulunun "Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu" adıyla müstakil hale getirildiği bildirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Yenidoğan Mahallesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde bulunan İmam Hatip Ortaokulunun ilçenin fethinde önemli rol oynayan ve ilçede türbesi bulunan Seydi Resul'ün ismini alarak "Seydi Resul İmam Hatip Ortaokulu" adıyla müstakil hale getirildiğini belirttiler. Seydi Resul Kimdir? Seydi Resul bir Ahi Beyi ve Bektaşi Şeyhi'dir. İlk olarak Kütahya Altıntaş ilçesine bağlı Beşkarış Köyü'nde tekke kurmuş, ardından Germiyan kuvvetleri ile Hisarcık ve çevresindeki yerleşim yerlerinin fethine katılmıştır. Toprakların ele geçmesinin ardından arazilerin bir kısmı kendisi ve arkadaşlarına temlik edilmiştir. O da buraya bir tekke inşa ederek mezkür arazileri tekkenin işletilmesi maksadıyla vakfetmiştir.

HABER MUSTAFA AKÇAY

Hisarcık TÜRKMENSU sipariş hattı : 538 516 4646  Çaldırsanda Olur :)

ETİKETLER : Hisarcık İmam Hatip Ortaokulu Müstakil Hale Geldi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Bölgem Haber Hisarcık Haber Sitesi - İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haber Editörü Mustafa AKÇAY
© Copyright 2018 İmtiyaz Sahibi Ali TOSUN - Haberler Mustafa AKÇAY. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi Soft Onaylı Lisans ile çalışmaktadır. Tema Uygulaması Ahmet AKBULUT tarafından yapılmıştır.
BÖLGEM HABER
Mustafa AKÇAY
Ali TOSUN
Ahmet AKBULUT
SPOR
Belediye Spor
Hisarcık Spor
EĞİTİM
Eğitim
Milli Eğitim
Kurslar
KURUMLAR
Belediye Başkanlığı
Kaymakamlık
Hisarcık MEM
BELEDİYE
Belediye
Fatih Çalışkan
Belediye Başkanlığı
KAYMAKAMLIK
Davut BAYRAKTAR
Kaymakamlık
TERMAL TURİZM
Sefaköy Termal
Esire Hamamları